نحوه عمق زنی فلزیاب ها چگونه است

نحوه عمق زنی فلزیاب ها چگونه است

نحوه عمق زنی فلزیاب ها چگونه است

نحوه عمق زنی فلزیاب ها چگونه است

نحوه عمق زنی فلزیاب ها چگونه است: امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاهای فلزیاب مختلفی ساخته شده که هرکدام قابلیت و کارایی های متفاوتی دارند.

هرکدام از این دستگاه ها دارای عمق زنی متفاوتی هستند.

یکی از مهمترین فاکتور ها که در هنگام خرید فلزیاب برای همه مهم است میزان عمق زنی دستگاه است .

قطعا دستگاهی که عمق زیادی را کاوش کند از اقبال عمومی بیشتری برای فروش برخوردار است .

هر چقدر یک دستگاه فلزیاب بتواند عمق بیشتری را کاوش کند دستگاه قدرتمندتری است .

اما میزان عمق کاوش در فلزیاب ها به عوامل مختلفی بستگی دارد .

نحوه عمق زنی فلزیاب ها چگونه است

مقدار عمق زنی :

نحوه عمق زنی فلزیاب ها چگونه است : مقدار عمق زنی در دستگاه های فلزیاب بستگی به ابزارهایی دارد که در آن به کار رفته است. یک راه ساده برای به دست آوردن عمق زنی دقیق دستگاه فلزیاب این است که محلی را که فلزیاب به ما نشان میدهد . را حفاری کنیم تا بتوانیم عمق دقیق فلزیاب را به دست اوریم . اگر مقدار نشان داده شده توسط دستگاه با متراژ حفر شده یکی باشد می توان گفت فلزیاب سالم است.

این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا شرکت های معتبر مقدار عمق زنی فلزیاب ها را در کاتالوگ هایشان ارائه می دهند. اما ممکن است افرادی سود جو با فروش دستگاه های تقلبی در کاتالوگ ها دست برده و بسیاری از اطلاعات آن را تغییر دهند تا بتوانند کالای خود رابا قیمت بالاتر و یا به عنوان فلزیاب یا ردیاب اصل به فروش برسانند. چنین افرادی کلاهبردار محسوب شده و توصیه می شود که اگر قصد خرید فلزیاب و ردیاب را دارید سعی در تهیه آن ها از شرکت های معتبر داشته باشید.

نحوه کار :

با روشن شدن دستگاه و آغاز کاوش، فلزیاب سیگنال هایی را به زمین و محلی که مورد کاوش است ارسال می کند. سیگنال های ارسالی در صورت برخورد با اجسام فلزی به دلیل میدان مغناطیسی که در تمام فلزات وجود دارد. دستگاه سیگنال های برگشتی را دریافت می کند. بعد از دریافت سیگنال های برگشتی دستگاه فلزیاب با استفاده از ابزار هایی که درساخت قسمت های مختلف آن به کار رفته است اختلاف طول سیگنال های برگشتی را محاسبه کرده و سپس مقدار عمق فلز را با توجه به صوتی یا تصویری بودن دستگاه به شما نشان می دهد.

درصوتی که فلزیاب از نوع آنتنی باشد مقدار عمق زنی با چرخش حرکت آنتن توسط دستگاه مشخص می شود.همچنین در فلزیاب های تصویری، اندازه عمق بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود و اپراتور از این طریق متوجه فاصله فلز از سطح زمین خواهد شد.

لازم به ذکر است که معمولا عمق نشان داده شده توسط دستگاه های فلزیاب تقریبی است .

این مورد در حفاری هایی که عمق زیادی دارد بیشتر اتفاق می افتد.

 

اندازه فلز و تنظیمات سطح و حجم در عمق زنی

اندازه فلزها می تواند تاثیر بسزایی در عمق زنی دستگاه های فلزیاب دارد .

اجسام بزرگتر می توانند سیگنال های قوی تری را به دستگاه انتقال دهند اما اجسام کوچکتر در همان فاصله سیگنال ها ضعیفی را منتقل می کنند و این امر باعث خطا در دستگاه می شود. بالا بردن قدرت علائم برای جست وجوی یک هدف کوچک در عمق زیاد و همچنین تعیین تنظیمات سطح و حجم برای یک هدف کوچک باعث حساسیت بیشتری نسبت به آن هدف می شود اما سرعت تشخیص دستگاه برای مشخص کردن محل اصلی هدف کاهش پیدا می کند.

آدرس کانال تلگرام محصولات و لیست قیمت محصولات  : @zarshenas577

تعمیرات ،خرید و فروش فلزیاب و طلایاب : ۰۹۱۹۷۹۷۷۵۷۷

 

 

درباره‌ی 76e7722113069f538ac69f4f9f788776

همچنین ببینید

توضیح خطا در نقطه زنی

توضیح خطا در نقطه زنی

فلزیاب نقطه زن: بهترین و دقیق ترین مدل فلزیاب را می توان مدل نقطه زن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *